CUBEicon/36/flexible

05.05.2020

„Unicredit Leasing“ Lietuvos filialas su UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) pasirašė 53 milijonų eurų portfelinių garantijų sutartį pagal priemonę „Portfelinės garantijos paskoloms 2“. Portfelinės garantijos bus pradėtos taikyti jau šią savaitę.

 

Nuo šiol maksimali vienos paskolos ar lizingo sutarties suma, kuriai galės būti taikomos šios garantijos, padidinta iki 5 mln. eurų (buvo 1,8 mln. eurų).

 

„Tikime, kad šalia mūsų įprastų finansavimo instrumentų, šis valstybės pagalbos paketas verslui šiuo sudėtingu ir sunkiai prognozuojamu laikotarpiu suveiks efektyviai ir leis užtikrintai veikti. Ši priemonė labiausiai orientuota į COVID-19 pandemijos paveiktus sektorius. „Invegos“ garantija sustiprina užstato poziciją ir padeda mums, finansų institucijai, prisiimti didesnę riziką suteikiant naują finansavimą, – sako SIA „UniCredit Leasing“ Lietuvos filialo generalinis direktorius Laimonas Belickas. – Maksimaliai stengsimės naudoti priemonę naujam finansavimui. Tai labai svarbu verslui laukiant realių paramos lėšų.“

 

Skirtingai nuo ankstesnių priemonių, šios portfelinės garantijos bus taikomos be apribojimų atskiriems sektoriams. Jomis galės pasinaudoti keleivinio ir krovininio transporto, automobilių nuomos (finansinio lizingo būdu), žemės ūkio, automobilių bei technikos prekybos srityse veikiančios įmonės. Taip pat priemonė nuo šiol apima ir dideles įmones, anksčiau buvo taikoma tik smulkiam ir vidutiniam (SVV) verslui.

 

Pagal susitarimą, ne mažiau kaip 20 proc. šios portfelinių garantijų sumos turės būti skirta naujo finansavimo suteikimui.

 

Garantija gali būti taikoma ir už restruktūrizuojamas paskolas nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams. Verslui suteikiamas lizingo grąžinimų atidėjimas.

 

„Mums labai svarbu, kad verslas turėtų kuo daugiau galimybių gauti reikalingų lėšų, o „Portfelinės garantijos paskoloms 2“ yra viena iš tų priemonių, kuri padės verslui lengviau ir greičiau gauti paskolą ar lizingo finansavimą. Todėl labai sveikinu naująjį finansų tarpininką, prisijungusį prie verslo finansavimo proceso“, – teigia INVEGA generalinis direktorius Kęstutis Motiejūnas.

 

Norėdamos pasinaudoti šios portfelinės garantijos priemone įmonės turi kreiptis į „UniCredit Leasing“ Lietuvos filialą, taip pat kaip ir įprasto finansavimo atveju.

 

„Šių dienų neeilinės situacijos akivaizdoje neabejotinai siekiame ir toliau išlikti patikimu finansavimo partneriu. Finansavimo nestabdome net ir tuo atveju, jei įmonės ar fiziniai asmenys susiduria su laikino pobūdžio veiklos sutrikimais. Kiekvieną mėnesį suteikiame nuo 10 iki 30 milijonų eurų naujo finansavimo įvairiam turtui įsigyti. Šiuo metu esame tokio finansavimo lyderiai“, – komentuoja L. Belickas.